גיור בצה"ל

הרב עובדיה: גיורי צה"ל כשרים

הרב הראשי שלמה עמאר, האחראי על מערך הגיור, יתבסס על הפסיקה לאישור גיורי צה"ל ברבנות הראשית

מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים, 25.05.2010. צילום: אביר סולטן, פלאש 90מנהיג ש''ס, הרב עובדיה יוסף, מתפלל בבית הכנסת בית לוי בירושלים, 25.05.2010. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

כל הגיורים שנעשו בצה"ל בשנים האחרונות – כשרים. כך קבע הרב עובדיה יוסף בפסק הלכה שכתב ביום שישי, 14 בינואר. הרב יוסף נפגש עם הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר, ועם חברי ועדת הרבנים שהקים לבחינת הגיורים בצה"ל. לאחר הפגישה החליט מנהיג ש"ס לאשר את הגיורים בצה"ל, שהיו שנויים במחלוקת הלכתית ומשפטית.

קובי נחשוני מדווח ב-ynet, כי הוועדה שהקים הרב עמאר הודיעה לרב יוסף, מנהיג ש"ס, כי היא אינה יכולה להמליץ על אישור הגיורים. הרב יוסף, כסמכות הלכתית עליונה, קיבל על עצמו את האחריות בעניין. הרב יוסף ניסח את הפסיקה – והעלה אותה על הכתב בעצמו. "הגעתי למסקנה שעל-פי ההלכה גיורי צה"ל תקפים על-פי תורתנו הקדושה", כתב.

לדבריו, חברי הוועדה המליצו על "צעדים טובים לשיפור ולהידור" ויש ליישם את המלצותיהם. הוא ביקש מהרב עמאר להעביר את הפסיקה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולרב הצבאי הראשי, תא"ל רפי פרץ.

כאחראי על מערך בגיור בישראל, הרב עמאר צפוי להתבסס על פסיקה זו לאישור רשמי של גיורי צה"ל ברבנות הראשית –

הרב עובדיה בפסק ההלכה: "הגעתי למסקנה שעל-פי ההלכה גיורי צה"ל תקפים על-פי תורתנו הקדושה"

ויחד עם ש"ס ידרוש מראש הממשלה "לקבור" את חוק הגיור הצבאי של ישראל ביתנו - לאחר שמצא בעצמו פתרון למשבר.

ב-nrg מדווחים יצחק טסלר ואריק בנדר, כי ח"כ דוד רותם מ"ישראל ביתנו" מצהיר כי הוא ימשיך לקדם את חוק הגיור הצבאי למרות החלטת הרב עובדיה יוסף. החלטתו של רותם, נכתב ב-nrg, היא בגדר סטירת לחי לש"ס ולאלי ישי, שנאבקו כדי שהרב עמאר יסכים לאשר את הגיורים הצבאיים תחת המטרייה הרוחנית של הרב עובדיה.

בש"ס תקפו את רותם ואמרו: "שינוי ביתנו (כפי מכנים בסיעה את ישראל ביתנו), היא מפלגה שזוללת כותרות להכעיס ומבקשת לרמוס את עם ישראל וצה"ל לצורך הון פוליטי. למרות שגיורי צה"ל תקפים ממשיך ארס השנאה, הפלגנות והרס היהדות לטפטף מכיוון מפלגת שינוי ביתנו".

גם הח"כ המורד חיים אמסלם סירב להתרגש מהפתרון שהציגה ש"ס. אמסלם תקף את הרבנות ואת הרב עמאר על ההתקפלות שלהם בפני הרבנים החרדים-ליטאים. "לדעתי אנחנו נמצאים בבעיה שלא באה על פתרונה ומה שקרה היום זו זריקת הרגעה בלבד", אמר אמסלם.

לידיעה ב-ynet

לידיעה ב-nrgאיך תוכל לפעול?