התקפה על הרב עמאר

מחריפה ההתקפה על הרב עמאר בגלל הגיור הצבאי

חרדים קיצונים המתנגדים לגיור הצבאי הפיצו פשקווילים בירושלים, שבהם מואשמים רבנים התומכים באישורו ב"אפיקורסות גמורה"

הרבנים הראשיים שלמה עמאר ויונה מצגר בטקס בבית כנסת ישורון בירושלים. 18.07.09. צילום: אביר סולטן, פלאש 90הרב הראשי שלמה עמאר (מימין) עם עמיתו יונה מצגר, 18.07.09. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

מתנגדי הגיור הצבאי מסלימים את המאבק נגד הרב הראשי שלמה עמאר, הפועל לאישורו. קובי נחשוני כותב ב-ynet, כי בריכוזים חרדיים בירושלים הופצו בימים האחרונים פשקווילים (מודעות רחוב), שבהם נטען הרב "מפורסם בצביעותו" וכי חברי הוועדה שהקים לדון בנושא הם כופרים.

אל הפשקוויל, שעליו חתומים "הוועדה למאבק בהתבוללות בראשות מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א", צורפו שני גילויי דעת שפרסמו רבנים ליטאים בכירים – ובראשם הרב יוסף שלום אלישיב וכן חברי בית הדין (בד"ץ) של העדה החרדית. מנסחי המודעה טוענים כי משמעות אישור הגיורים בצה"ל היא "לקחת גויים ולהצהיר עליהם שהם יהודים, ולגרום במישרין להתבוללות בפרהסיא".

עוד נטען, כי הגיור הצבאי מצטרף לנישואי תערובת

במודעה נאמר כי משמעות אישור הגיורים בצה"ל היא "לקחת גויים ולהצהיר שהם יהודים, ולגרום במישרין להתבוללות בפרהסיא"

לכאורה הנגרמים על ידי מערך הגיור האזרחי שבחסות הרבנות הראשית. הרבנים השותפים למאמצים לאישור את הגיורים, ובהם הרב עמאר, מואשמים ב"אפיקורסות גמורה" וב"חילול ה'" – מהעבירות הדתיות החמורות בתורה.

 

לפי דיווח ב-walla, באחת המודעות נאמר כי הכוונה לאשר את הגיור הצבאי היא "עזות מצח" ו"עקירת ההלכה". על המודעה חתום גוף עלום בשם "הוועדה למאבק בהתבוללות".

מנגד, אנשיו של עמאר מכנים את יוזמי ההתקפה "שקרנים ומחוצפים". לפי הידיעה, הוועדה לבחינת גיורי צה"ל עומדת לסיים את עבודתה בתוך ימים ספורים. בש"ס אישרו את ההערכות כי הוועדה תאשר את הגיורים ותקבע נהלים לביצוע גיורים בעתיד במסגרת צה"ל.

לידיעה ב-ynet

לידיעה ב-wallaאיך תוכל לפעול?