קצת סבלנות

"לא צריך לפחד ממפגש עם רבנים רפורמים וקונסרבטיבים"

הרב רונן נויבירט, מיוזמי תיקון ליל שבועות בצהר, הבהיר בעקבות סירוב הארגון לשתף במפגש השנה רבנים מהזרמים הפלורליסטיים, כי הפחד מדיון אתם מחליש את הזרם האורתודוקסי

הרב רונן נויבירט. צילום: ronennoy, wikipediaהרב רונן נויבירט. צילום: ronennoy, wikipedia

בשבוע שעבר, לקראת חג השבועות, ביקרו ארגונים רפורמיים וקונסרבטיביים את ארגון רבני צהר, שסירב לשתף רבנים מטעמם בתיקון ליל שבועות שערך צהר במועדון צוותא בתל אביב.

הרב רונן נויבירט, מנכ"ל ארגון בית הלל לשעבר ורב קהילת אוהל ארי ברעננה, אמר בתגובה לאתר "כיפה": "איני חושב שאנו צריכים לפחד ממפגש עם רבנים רפורמים או קונסרבטיבים. להיפך, יש לנו מה להציע, יש לנו תשובות טובות ולא מתנצלות לשאלות ולטענות, ובסופו של יום ההיסטוריה מוכיחה שרק כאשר יש נאמנות בלתי מתפשרת למסגרות ההלכה, יש המשכיות לתורה".

נויבירט, שהיה בין מקימי מיזם תיקון ליל שבועות בצהר, אמר לפני החג כי בתיקון ליל שבועות שנערך ברעננה הוא השתתף בדיון עם הרב של הקהילה הקונסרבטיבית בעיר, גוסטבו גרינצוויג.

יש לנו מה להציע, יש לנו תשובות טובות ולא מתנצלות לשאלות ולטענות

"זו לא הפעם הראשונה שאנו מופיעים יחדיו. השתתפתי גם בעבר בפאנלים עם הרבה של הקהילה הרפורמית ברעננה ועוד", הוסיף נויבירט.

לדבריו, הביקורת על צהר בעקבות אי שיתוף רבנים רפורמים וקונסרבטיבים בתיקון ליל שבועות בצוותו היתה מוגזמת. הוא ציין כי יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית (שאינו רב), הוזמן להשתתף באירוע של צהר. “זה דבר שלפני חמש שנים אפילו לא חלמנו עליו. צהר פועלת בצורה אמיצה ואחראית לבנות גשרים, אבל צריך סבלנות, כדי שלא נאבד את אחד הצדדים של הגשר", אמר.

לידיעה באתר "כיפה"איך תוכל לפעול?