מחכים לטלפון

לפיד: מוכרים את המדינה ובוז'י שותק

יו"ר יש עתיד תקף את ראשי המחנה הציוני, שלטענתו "היו מוכנים לשלם לחרדים בדיוק מה ששילם נתניהו"

ח''כ עפר שלח מ''יש עתיד'' ויו''ר המפלגה יאיר לפיד. 05.02.2013 צילום: מרים אלסטר פלאש 90יו''ר יש עתיד, יאיר לפיד, עם ח''כ עפר שלח. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"קורים פה דברים נוראים בשבועות האחרונים. מוכרים את המדינה ובוז'י הרצוג וחבריו במפלגה שותקים", אמר אתמול יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד. "הם שותקים כי כולם יודעים שהם היו משלמים לחרדים בדיוק מה שבנימין נתניהו שילם ואפילו יותר. הם שותקים כי הם עדיין מחכים לטלפון שיקרא להם להצטרף למסיבה".

בתגובה לדבריו של לפיד, שנאמרו באירוע שבתרבות שהתקיים בתל אביב, נמסר לוואלה על ידי המחנה הציוני: "מצחיק לראות את מי שחמאת ממשלת לפיד-נתניהו הכושלת עדיין מרוחה על ראשו משחק אותה אופוזיציה. מוטב שילמד מיצחק הרצוג, שכשהוא אומר משהו הוא מתכוון לזה, ויפסיק לסייע לממשלת הכישלון הלאומי שנתניהו מקים באמירות חסרות אחריות שמפלגות את האופוזיציה".

המחנה הציוני: מוטב שלפיד יפסיק לסייע לממשלת הכישלון הלאומי שנתניהו מקים באמירות חסרות אחריות

לפיד גם תקף את כוונתו של נתניהו לשנות את החוק כדי להגדיל את מספר השרים בממשלה. "זו שחיתות פוליטית על חשבון כספי הציבור", אמר. "בהחלטת הממשלה שעולה לדיון ביום ראשון נכתב כי אין משמעות תקציבית להגדלת הממשלה. הייתי שר אוצר. אני יודע מה העלות של זה. זה לא כמה מיליונים בודדים כמו שמנסים למכור לציבור, זה מאות מיליונים".

לדברי לפיד, "נגיע עד בג"ץ אם צריך. פנינו ליועץ המשפטי לממשלה וליועץ המשפטי של הכנסת בדרישה לעצור את זה. יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, חייב לעצור את זה".

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?