אזהרה מרחוק

הרב שטרנבוך: הרעש בנפאל בגלל משכב זכר וגילוי עריות

ראש בתי הדין של העדה החרדית אמר: ראוי לראות ברעידת האדמה התראה משמים, למנוע חילול השם בהתרבות עוון זה

הרס בעקבות רעידת האדמה בנפאל. צילום: Krish Dulal, wikipediaהרס בעקבות רעידת האדמה בנפאל (צילום אילוסטרציה). צילום: Krish Dulal, wikipedia

הרב משה שטרנבוך, ראש אב בתי הדין בעדה החרדית, אמר בשבוע שעבר כי רעידת האדמה הקשה בנפאל התחוללה בגלל גילוי עריות. בשיחה עם תלמידיו הוסיף הרב שטרנבוך, שהאסון נועד להזהיר את הציבור מפני גיורים מזויפים, שגוררים את עוון העריות.

הרב שטרנבוך, שנחשב לסמכות רוחנית והלכתית עליונה בעדה החרדית, ציטט את דברי המדרש מפרק תהילים על הפסוק "ותגעש ותרעש הארץ": "בעוון עריות ומשכב זכר הקדוש ברוך הוא כועס והאדמה תרעד וההרים יעשנו".

לפי דיווח בוואלה, הוא קשר את דבריו על האסון בנפאל גם לתופעת הפונדקאות. בשנים האחרונות נפאל היא אחת המדינות הפופולריות בקרב ישראלים – ובהם הומוסקסואלים רבים – המבקשים להביא לעולם ילד באמצעות אם פונדקאית. לדבריו, "לפי

כדי שלא נשכח את המושג שקיים עונש נורא של רעידת אדמה על עוון זה, שלח לנו אזהרה ממדינה רחוקה

המדרש, ראוי לראות ברעידת אדמה כעין התראה משמים לפעול ולעשות למנוע את חילול השם בהתרבות עוון זה. ואמנם, ברוב רחמיו חס עלינו הקדוש ברוך הוא ולא הביא את העונש עלינו, אבל כדי שלא נשכח את המושג שקיים עונש נורא של רעידת אדמה על עוון זה, שלח לנו אזהרה ממדינה רחוקה".

באותו הקשר עסק הרב בגיורים מזויפים: "ולכן חייבין אנו למחות יום ולילה בשעה שרבבות נתגיירו בצבא או חוץ לצבא על ידי רבנים משרתי הממשלה בלי קבלת מצוות כדין, ועל פי דין הם גויים גמורים, ואחר כך בנות ישראל נישאות לגויים אלו באיסור עריות החמור, ואז הקדוש ברוך הוא מסלק את השכינה מאתנו", אמר.

לידיעה בוואלהאיך תוכל לפעול?