"למשטרה אין ראיות"

כתב אישום נגד מארגן ההטרדות מטעם העיתון "הפלס"

לפי כתב האישום, אברהם טריגר עמד בראש מערך של עשרות פעילים שאיימו על לקוחות שסירבו לפרסם בעיתון החרדי

בתי המשפט בפתח תקוה. צילום: Ori~, wikipediaבתי המשפט בפתח תקוה (צילום אילוסטרציה). צילום: Ori~, wikipedia

כתב אישום הוגש אתמול נגד אברהם טריגר, שעל פי החשד עמד בראש מערך ההטרדות שאיים על לקוחות שסירבו לפרסם בעיתון החרדי "הפלס". טריגר מואשם בשידול להטרדה ובקשירת קשר לביצוע פשע.

לפי כתב האישום, טריגר ניהל מערך של עשרות פעילים, שהתקשרו עשרות פעמים ביום למנהלי חברות ולראשי משרדי פרסום ודרשו מהם לפרסם מודעות ב"הפלס".

טריגר נעצר לפני כמה שבועות עם למעלה מעשרים פעילים במבצע מיוחד, שבו לכדה המשטרה את המטרידים שפעלו מטעם "הפלס". לאחר חקירה שוחררו מרבית העצורים. בית משפט השלום בפתח תקוה האריך את מעצרו של טריגר ביומיים ולאחר מכן שחרר אותו למעצר בית. הדיון בעניינו נדחה לשבוע הבא, מכוון שפרקליטו, עו"ד ששי גז, שוהה בחו"ל.

טריגר אמר ל"כיכר השבת" כי אין ממש בכתב האישום שהוגש נגדו וכי למשטרה אין ראיות לעבירה החמורה שיוחסה לו –

טריגר: העובדה כי לא הפרקליטות הגישה את כתב האישום אלא המשטרה, מוכיחה שהפרקליטות הבינה שאין בתיק זה שום עילה לביצוע עוון

סחיטה באיומים. "המשטרה בחוסר מוחלט של ראיות וכפי שנטען כל הזמן על ידי שמדובר בשקר גס, אכן הוציאה סעיף זה מכתב האישום", אמר טריגר. לדבריו, "העובדה כי לא הפרקליטות הגישה את כתב האישום אלא המשטרה, מוכיחה שהפרקליטות הבינה שיותר מרעש והפחדה אין בתיק זה שום עילה לביצוע עוון".

הוא אמר כי ניסה ליצור קשר עם מנהלי חברות, בהן חברות ממשלתיות, אך התקשה בכך מכיוון שהם פעלו כקרטל שיווקי שמנע פרסום מודעות ב"הפלס".

לדברי טריגר, בכתב האישום "לא פורט ולו מקרה אחד של פנייה בשעות לא מקובלות ו'הטרדה' כפי שרוצה לכנות אותה המשטרה, אלא אדרבה, מציטוטים שכן מובאים בכתב האישום נראה תוכן פנייה מכובד ולגיטימי בהחלט".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?