השר נגד מפלגת רב-קו

כץ לגולשים שמחו על היעדר אוטובוסים בשבת: "שמאלנים"

גולש הציע להפוך את דף הפייסבוק של שר התחבורה ל"עמוד לחיפוש טרמפים" בחג. כץ תקף את "מפגן הצביעות שלך ושל חבריך לשמאל"

תחנת אוטובוסים ברחוב אלנבי בתל אביב. צילום: סרג' אטל, פלאש 90. תחנת אוטובוסים ברחוב אלנבי בתל אביב (צילום אילוסטרציה). צילום: סרג' אטל, פלאש 90

לקראת שביעי של פסח – שבו לא תפעל תחבורה ציבורית במשך כ-48 שעות בגלל סמיכות החג לשבת – פרסם גולש בפייסבוק הצעה להפוך את העמוד של שר התחבורה, ישראל כץ, לעמוד לחיפוש טרמפים.

השר הגיב על הפוסט של הגולש, עמרי חזות, במלים חריפות. "תפנה פעם אחת לבוז'י הרצוג, שיתחייב לא לשבת בממשלה שלא תשנה את הסטטוס קוו. מפגן הצביעות שלך ושל חבריך לשמאל, מושכי המשכורות בעמותות 'למען התחבורה הציבורית', הוכח בבחירות האחרונות וקיבל את התשובה ההולמת בקלפי", כתב כץ.

פעילים למען תחבורה ציבורית התקוממו על תגובתו של השר. מארגון הנוסעים בתחבורה הציבורית נמסר: "אנחנו, סטלה אבידן, יו"ר הארגון וחברת מרכז הליכוד, ואיתי חיים, מנכ"ל הארגון וחבר תנועת הליכוד, בוגרי תנועת בית"ר, דורשים מהשר להתנצל על דבריו בפומבי". הם הוסיפו כי "דבריו של השר כץ מביעים יוהרה ואטימות, זלזול ומעילה בתפקיד נבחר הציבור".

עמרי חזות הגיב על דברי השר כך: "אני שייך למפלגת בעלי הרב-קו בישראל. זו מפלגה של אלו המשתמשים בתחבורה ציבורית

לשר התחבורה יש סמכות לאשר הפעלת תחבורה ציבורית בשבת בערים מסוימות, אך כץ נמנע מכך

כל חייהם ותלויים בה, ממש כמו שבעלי רכבים תלויים ברכבם... מה הקשר לבוז'י הרצוג? ... אתה חושב שרק שמאלנים משתמשים בתחבורה ציבורית?"

השר כץ כתב בתגובה כי הוא מחויב לסטטוס קוו, שבמסגרתו אין תחבורה ציבורית בשבת. עם זאת, בידיעה ב-"TheMarker" נכתב כי לשר התחבורה יש סמכות לאשר הפעלת תחבורה ציבורית בשבת בערים בעלות מאפיינים שנקבעו מראש, אך כץ נמנע מכך.

מלשכת השר התחבורה נמסר: "התחבורה הציבורית פועלת ההתאם לסטטוס קוו הקיים מאז קום המדינה, בכל ממשלות ישראל לדורותיהן. אלה הדורשים הפעלת תחבורה ציבורית בשבתות ובחגים אינם מייצגים את רוב משתמשי התחבורה הציבורית, אלא עמותות וגופים המזוהים ברובם עם השמאל ופועלים באופן שיטתי נגד הממשלה, כמו שראינו בבחירות האחרונות. תמוה שאף אחד מגופים אלה לא הפנה שום טענה כלפי מפלגות השמאל שלא הצהירו אפילו במלה אחת שלא יישבו בממשלה שלא תנהיג תחבורה ציבורית בשבתות וחגים".

לידיעה ב-"TheMarker"איך תוכל לפעול?