נמלט מהמלכודת

מסתמן: כחלון ויתר על הדרישה לוועדת הכספים

בכינוס של פעילי מפלגתו אמר יו"ר כולנו, כי לא יצטרף לממשלה אם לא יקבל סמכויות במינהל מקרקעי ישראל ובתחום התכנון

משה כחלון. צילום: UK in Israel, wikipediaמשה כחלון. צילום: UK in Israel, wikipedia

יו"ר כולנו, משה כחלון, עשוי לחזור בו מדרישתו למנות נציג ממפלגתו לתפקיד יושב ראש ועדת הכספים בכנסת. עם זאת, כחלון הבהיר כי לא יצטרף לממשלה אם לא יקבל סמכויות במינהל מקרקעי ישראל ובתחום התכנון.

כחלון הורה לנציגי כולנו להחרים את הפגישה הראשונה במו"מ הקואליציוני עם הליכוד, בעקבות דיווחים על כך שראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט כי ראשות ועדת הכספים תהיה בידי יהדות התורה. לכן התקיימה הפגישה הראשונה של צוותי המו"מ משתי המפלגות רק אתמול.

"מנסים להציג אותנו כסחטנים", אמר כחלון בכנס של מפלגתו. "מה אנחנו רוצים, מה ביקשנו, שרים? שגרירים? ביקשנו בסך הכל כלי עבודה".

נציגי כולנו החרימו את הפגישה הראשונה במו"מ הקואליציוני, בעקבות דיווחים כי נתניהו החליט שראשות ועדת הכספים תהיה בידי יהדות התורה

לפי "כיכר השבת", כחלון הוסיף: "אני לא מוכן להיכנס למלכודת הזאת. מי שרוצה אותנו כשותפים, יקבל אותנו כשותפים. מי שרוצה שניקח אחריות, אנחנו מוכנים לקחת אחריות, אבל תנו לנו גם סמכות".

"ישראל היום" מדווח כי בתום הפגישה מסרו מקורבי כחלון שהצדדים דנו "בכלי העבודה הדרושים לצמיחת המשק, להורדת מחירי הדיור ויוקר המחיה, לצמצום הפערים בחברה ולשגשוג הכלכלה והחברה".

מהליכוד נמסר כי בה בעת, המגעים עם הסיעות החרדיות מתקדמים במהירות. מסתמן כי יו"ר ש"ס, אריה דרעי, ימונה לשר הפנים, יעקב ליצמן מיהדות התורה ימונה לסגן שר הבריאות ומשה גפני יחזור לתפקיד יו"ר ועדת הכספים.

לידיעה ב"ישראל היום"

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?