מראה אסור

מודעה שנאסרה לפרסום: תמונת רגלי ילדה בת שנתיים

חנות גרביים בבית שמש שלחה לפרסום מודעות שבהן נראות רגלי ילדה בגרביים. מבקר הפרסומות בעיתונים החרדיים קבע כי אין לפרסם את המודעה

גרביים לילדות. צילום: nataliej, flickrגרביים לילדות (צילום אילוסטרציה). צילום: nataliej, flickr

מודעה של חנות גרביים בבית שמש נפסלה לפרסום על ידי מבקר הפרסומות של העיתונים החרדיים בעיר, מפני שהיא כוללת תמונה של רגלי ילדה בת שנתיים. המבקר קבע כי מדובר במראה אסור, העלול להכשיל את קוראי העיתונים.

לפי ידיעה ב-ynet החנות, "לילי גרביים", נפתחה לפני כארבע שנים. בעלת החנות, הני שפיגלר, נהגה לפרסם מדי פעם מודעות בכל העיתונים המקומיים בבית שמש. עד כה לא כללו המודעות שפרסמה תמונות. לקראת פסח החליטה שפיגלר כי במודעה תופיע גם תמונה של רגלי ילדה בת שנתיים בגרביים לבנים.

תקנון חדש בנוגע לפרסום מודעות בעיתונים בעיר אוסר על פרסום תמונות של ילדות וכתובות אינטרנט

אבל לאחרונה יזמו החרדים הקיצונים מרמת בית שמש א' תקנון חדש בנוגע לפרסום מודעות בעיתונים בעיר. התקנון החדש אוסר על פרסום תמונות של ילדות, כתובות אינטרנט או מחשבים במודעות.

"החלטתי שאני לא נכנעת ולא מפרסמת בשני עיתונים שהתעקשו שנוריד את התמונה", אמרה שפיגלר. שפיגלר, חרדית בעצמה, הקפידה כי בתמונה לא ייראה דבר שנוגד את השקפותיה.

למרות הפסילה, היא סירבה לשנות את המודעה ופרסמה אותה במקומונים שאינם מופצים בכל השכונות החרדיות. "מבחינה הלכתית אין עם זה בעיה, ואני לא מתכוונת לרקוד לפי החליל שלהם", אמרה.

לידיעה ב-ynetאיך תוכל לפעול?