תקדים לפריצות

רבנים חרדים בירושלים נאבקים נגד הקמת מרכז ספורט

במכתב לעירייה מזהירים הרבנים כי ייצאו למאבק חסר תקדים נגד הקמת ספורטק עמק הארזים, שלדבריהם יביא לשינוי צביונו של האזור

עמק הארזים בירושלים. צילום: Maglanist, wikipediaעמק הארזים בירושלים. צילום: Maglanist, wikipedia

רבנים בכירים חתמו על מכתב נגד תוכנית של עיריית ירושלים להקים מרכז ספורט ונופש שישרת את שכונות צפון העיר. "נחרדנו לשמוע בצער ובתדהמה על התוכניות המקודמות בימים אלו להקמת 'ספורטק עמק הארזים' בלב לבו של צפון מערב העיר ירושלים... השכונות המקיפות אזור זה, רוממה, שכונות הצפון, סנהדריה, רמת שלמה ורמות הינם שומרי תורה ומצוות מובהקות, מסולתה ומשמנה של היהדות החרדית בארה"ק", כתבו הרבנים.

על המכתב חתמו, בין השאר, הרב יצחק אזרחי, מראשי ישיבת מיר, הרב בן ציון מוצפי, הרב אליהו אבא שאול, רב שכונות הצפון בירושלים, והרב שלמה ניימן, רב שכונת רמות.

במכתב נאמר עוד: "תכנית זו של מתחם ספורט ענק המיועדת לכלל האוכלוסייה הינה פרצה חמורה ותקדים לחילול שבת קודש

ממכתב הרבנים: 'אנחנו עדיין לא יודעים כיצד ניאבק, אבל הכל פתוח על השולחן'

המוני ופריצות ח"ו באזור זה. כמו-כן בכוחו של מרכז ספורט זה לשנות את צביונו המיוחד של האזור כולו, להשפיע בכך על צביון פרויקטים חדשים המתוכננים להיבנות על יד ואף על אופיו של אזור התעשייה הר-חוצבים הסמוך ולגרום לחיכוך מיותר בין סוגי אוכלוסיות השונים במהותם וליצור מתיחות מיותרת".

הרבנים מוסיפים כי ידוע להם על תוכנית לאכלס מאות משפחות של אנשי כוחות הביטחון, בתוך השכונות החרדיות באזור. לפי "כיכר השבת", הם מזהירים: "אנחנו מתכננים מאבק ציבורי חסר תקדים עד להורדת הרעיון מסדר היום. אנחנו עדיין לא יודעים כיצד ניאבק, אבל הכל פתוח על השולחן. אנחנו לא יודעים להיכן זה יגיע, אך אנחנו מוכנים למאבק ארוך וקשה".

לידיעה ב"כיכר השבת"איך תוכל לפעול?