נפצע והסתער

הצל"ש ה-54 יוענק ליוצא לשאלה ממאה שערים

החייל, שהסתער על בית ממולכד במבצע צוק איתן, הוא בן למשפחה של חוזרים בתשובה מחסידי ברסלב

חיילי מילואים בשטח כינוס ליד רצועת עזה. צילום: Israel Defense Forces, flickrחיילי מילואים בשטח כינוס ליד רצועת עזה. צילום: Israel Defense Forces, flickr

מפקד פיקוד הדרום, האלוף סמי תורג'מן, אישר להעניק את צל"ש האלוף ללוחם מילואים בגדוד הסיור בגולני, על חלקו במבצע צוק איתן בקיץ האחרון.

הלוחם, י', הוא בן למשפחה חרדית המתגוררת במאה שערים. לפי דיווח ברשת ב', בני המשפחה הם ככל הנראה חוזרים בתשובה. מאז שחזרו בתשובה הם משתייכים לקהילה של חסידי ברסלב בשכונה.

י' יצא לשאלה וניהל מאבק כדי שיוכל לשרת כחייל קרבי בצה"ל. הוריו ניתקו כל קשר אתו מאז שעזב את בית המשפחה. הוא שירת כחייל קרבי והשתחרר מהצבא כחודשיים לפני שהחל מבצע צוק איתן.

י' יצא לשאלה ונאבק כדי לשרת כחייל קרבי. הוריו ניתקו כל קשר אתו מאז שעזב את ביתם

לפי "בחדרי חרדים", כשהחל המבצע הוא התנדב לשירות מילואים בגדוד הסיור של חטיבת גולני. הצל"ש ה-54 שניתן ללוחמים שהשתתפו במבצע צוק איתן יוענק לו בעקבות הצטיינותו בקרב שהיה ב-21 ביולי 2014.

באותו יום היה י' בראש כוח שסרק מבנה ברצועת עזה. בזמן סריקת המבנה נפתחה אש אל הכוח. הוא זיהה שהמבנה ממולכד וחשש כי המחבלים יפוצצו אותו על הלוחמים שהיו בו. למרות האש שנורתה עליו הוא הסתער על החדר שבו שהו המחבלים, נפצע אך המשיך בהסתערות עד שהרג אותם.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?