שקט, נשים

רס"ר מנע מחיילות בלהקה צבאית לשיר

שלוש חיילות זמרות הופיעו לפני כ-300 חיילים. לדבריהן, רס"ר היחידה דרש מהן לא לשיר את "התקווה", כדי "לכבד את בני הישיבות"

חיילות תזמורת צהל בצעדת ירושלים. 02102007. צילום: אורן פיקסלר, פלאש 90חיילות תזמורת צה"ל בצעדת ירושלים (צילום אילוסטרציה). צילום: אורן פיקסלר, פלאש 90

שלוש זמרות, חברות להקה צבאית, הופיעו בשבוע שעבר באחת מיחידות צה"ל. לדבריהן, רס"ר היחידה מנע מהן לשיר את "התקווה". כבר בתחילת ההופעה, לפני שהרס"ר שוחח אתן, יצאו מהאולם שבו התקיימה ההופעה כ-15 חיילים חובשי כיפה. בקהל היו כ-300 חיילים.

"בסיום השיר השני שלנו ירדנו לאחורי הקלעים וחיכה לנו רס"ר הגדוד, שהודיע לנו, כאילו זה הדבר הכי לגיטימי בעולם, שלא נמשיך את ההופעה ולא נעלה לשיר את ההמנון כי אנחנו בנות והם רוצים לכבד את בני הישיבות", אמרה הזמרת-החיילת.

הזמרות, לפי חדשות 2, חשו מושפלות בעקבות דרישת הרס"ר. בשיחה עם קצין ביחידה אמרה אחת מהן: "הבדילו אותנו

אתם לא רוצים שירת נשים ביחידה שלכם? אל תזמינו אותנו מראש ואז היה נמנע כל העוול הזה

מכיוון שאנחנו נשים. ביטלו אותנו בגלל שהעדיפו לכבד מספר מצומצם של אנשים שהחליטו לצאת, והשפילו אותנו ודחקו אותנו לפינה עוד יותר".

החיילת אמרה כי במקום לגלות הבנה לתחושתה, הקצין אמר לה: "את חיילת בצה"ל ולכן תעשי מה שאני אומר לך! אני אזמין את מי שבא לי, ואת תשירי מה שאני אגיד לך".

בעמוד הפייסבוק שלה כתבה הזמרת-החיילת: "אנחנו לא חיים ב-1920 אלא ב-2015. דברים כאלה לא צריכים לקרות. אתם לא רוצים שירת נשים ביחידה שלכם? אל תזמינו אותנו מראש ואז היה נמנע כל העוול הזה, וההשפלה והאי נוחות שהרגשנו".

לידיעה בחדשות 2

לדף הפייסבוק של הזמרתאיך תוכל לפעול?