עשר לכנסת

נשות "לא נבחרות" מציגות מועמדות חרדיות לכנסת

עדינה בר שלום, הדסה רלב"ג ורבקה רביץ הן בין המועמדות שנכללו ברשימה שפורסמה בדף הפייסבוק של מטה הנשים

הפגנה נגד הפרדה בין גברים לנשים ברחובות מאה שערים. מפגינה נושאת שלט אישה זה לא בושה. בג''צ הורה למשטרה למנוע את ההפרדה 29.09.10. צילום: גילי יערי, פלאש 90מפגינה עם השלט "אישה זה לא בושה" בהפגנה נגד הפרדה בין גברים לנשים במאה שערים (צילום אילוסטרציה). צילום: גילי יערי, פלאש 90

מטה הנשים החרדיות "לא נבחרות, לא בוחרות" פרסם רשימה של עשר מועמדות לכנסת. בראש הרשימה שמתפרסמת בדף הפייסבוק של המטה עומדת עדינה בר שלום, מייסדת המכללה החרדית בירושלים. שמה של בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, הוזכר כאילו היתה מועמדת להצטרף לכמה מפלגות. לאחרונה הקימה עם יפה דרעי – אשתו של אריה דרעי – את מטה הנשים של ש"ס.

במקום השני ברשימת המועמדות נמצאת הדסה רלב"ג, שעוסקת בפעילות ציבורית ענפה ובין השאר הקימה את המכון להנדסה רפואית בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. כן היתה חברה במועצת הכבלים והלוויין בשתי קדנציות. בעלה, הרב יצחק רלב"ג, הוא חבר מועצת הרבנות הראשית ובתה ציפורה נשואה לרב הראשי דוד לאו.

רביעית ברשימה רבקה רביץ, מנהלת לשכתו של רובי ריבלין בהיותו יו"ר הכנסת וכיום ראש הסגל בבית הנשיא

יהודית יוסף, כלתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, שניהלה את משק ביתו והיתה מנהלת הלשכה של אלי ישי בעת שהיה יו"ר ש"ס, ממוקמת במקום השלישי. רביעית ברשימה רבקה רביץ, שהיתה מנהלת לשכתו של רובי ריבלין בהיותו יו"ר הכנסת ומשמשת כיום ראש הסגל בבית הנשיא.

"בחדרי חרדים" מציין כי ברשימה מופיעים גם שמותיהן של ליבי אפין, יעל מזרחי, רבקה פאלוך, יהודית אינטרקט והרבנית מזל עמר.

במטה "לא נבחרות, לא בוחרות" מזכירים נשים חרדיות נוספות שיכולות להתמודד על מקום בכנסת, אף על פי שלא הופיעו ברשימה שפורסמה: יערית אלבז, עיתונאית שהקימה עמותה לטובת ילדים חולי סוכרת, שרה שטרית, עובדת סוציאלית, ורדית רוזנבלום, טוענת רבנית, טייבי גלבשטיין עוזרת פרלמנטרית, ריקי טאובר, מנהלת מוסד חינוכי, רחל אברהם, ממובילות איגוד מטפלות המשפחתונים, ורבקה שוורץ, עורכת דין ודירקטורית.

לידיעה ב"בחדרי חרדים"

לדף הפייסבוק של "לא נבחרות, לא בוחרות"איך תוכל לפעול?