שליחים ביישובים

תוך שנתיים: בן דהן מינה קרוב ל-50 רבנים

סגן השר במשרד לשירותי דת ערך קבלת פנים ל-48 רבנים שמונו ביישובים ובמועצות אזוריות

הרב אלי בן דהן, הבית היהודי 06012013. צילום יונתן סינדל פלאש 90.jpgסגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, ערך אתמול טקס קבלת פנים ל-48 רבנים שמונו במושבים, בקיבוצים ובמועצות אזוריות. מאז מונה לתפקידו במרס 2013 קידם בן דהן את מינוים של 69 רבנים בהתיישבות. בידיעה ב"בחדרי חרדים" נכתב כי זה 11 שנים לא מונו רבנים ביישובים.

69 התקנים למינוי הרבנים בהתיישבות הופשרו בעקבות משא ומתן שניהל בן דהן עם משרד האוצר ומשרד המשפטים. בדברים שנשא באוזני הרבנים אמר סגן השר לשירותי דת: "עולם הרבנות משנה את פניו – נבחרתם בכדי לקדש שם שמים ולהיות שליחים של עם ישראל ב-69 מושבים, קיבוצים ומועצות אזורי ברחבי הארץ. השלמנו את המהלך הזה אחרי מאבק לא קל מול משרד המשפטים, אגף התקציבים,

69 תקנים למינוי רבנים בהתיישבות הופשרו בעקבות משא ומתן עם משרד האוצר ומשרד המשפטים

הממונה על השכר וגופים נוספים".

בן דהן התייחס גם לסיוע שנתן לרבנים שפונו מגוש קטיף. לדבריו, 13 רבני גוש קטיף נותרו מאז ההתנתקות ללא משכורות ובלי תקנים מסודרים. "אני שמח לבשר לכם שהשגנו לרבנים 13 תקנים", אמר. "פתרון לכל מתיישב היתה סיסמה ריקה ואנחנו מתקנים את העוול. זכינו למנות גם רבני ערים והשלמנו את התבחינים למינוי מאות רבני קהילות".

מנכ"ל המשרד, אלחנן גלט, אמר: "אנו שמחים על מינוי הרבנים בהתיישבות. המינויים חשובים כדי להוסיף תורה ביישובים שלא מונו בהם רבנים עשרות שנים. בטוחני כי בשנים הבאות נוכל לראות את הפירות הרבים מהמהלך החשוב".

לידיעה ב"בחדרי חרדים"איך תוכל לפעול?